Pastaruoju metu mūsų visuomenėje daug kalbama, rašoma apie psichoaktyvių medžiagų vartojimą. Psichoaktyvių medžiagų vartojimo paplitimas mokyklose – viena aktualiausių problemų, su kuriomis pastaraisiais dešimtmečiais susiduria visuomenė. Ši problema vyrauja paauglių tarpe.

Paauglystė yra vienas sudėtingiausių vaiko raidos etapų – jos laikotarpiu dažniausiai pradedama eksperimentuoti psichoaktyviomis medžiagomis – tabaku, alkoholiu, lakiosiomis medžiagomis ir narkotikais, - kurios veikia žmogaus psichiką, sutrikdo žmogaus elgesį ir gali sukleti psichinę ar fizinę priklausomybę. Todėl būtina atkreipti dėmesį į pasekmes vartojant psichoaktyvias medžiagas.

Mūsų mokykla 2014m. vykdo Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencinę programą „ Aš žinau, kad galiu rinktis“. Šios programos įgyvendinimo metu buvo suorganizuota 5 -7 klasių mokiniams viktorina „ Protmūšis“. Viktorinos metu mokiniams buvo pateikiamos įvairios užduotys.

Psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencijos programos vykdytoja socialinė pedagogė J. Jurgelevičienė.