2013-02-05 dieną Panočių vidurinės mokyklos bibliotekoje vyko literatūrinė popietė „Širdis atidavę vaikams“, skirta A. Matučio 90-ojo ir M.Vainilaičio 80-ojo jubiliejaus metinėms.

Popietės metu bibliotekininkė R.Antuchevič pademonstravo filmą „Čia-Dzūkijos kraštas“, apie poeto A.Matučio gyvenimą ir kūrybą. Penktos klasės mokiniai deklamavo poeto eiles, kurias iliustravo piešiniais, padainavo su mokytoja A.Smelevičiene dainelę „Gervės“ kompozitorė Galina Savinienė. Savo prisiminimais bendraujant su gyvu poetu pasidalino I.Malmygienė, R.Abromaitienė, A.Smelevičienė. Panočių viešosios bibliotekos bibliotekininkė R.Abromaitienė supažindino su Martyno Vainilaičio biografija ir kūryba. Šeštos klasės mokiniai deklamavo poeto eilėraščius (paruošė mokytojas A.Vitkus), iliustravo juos piešiniais, pagal poeto žodžius padainavo dainelę „Į mokyklą“ (kompozitorius P.Bekeris).

Nemarus žmogus jei jis moka dalinti meilę, džiaugsmą kitiems, jei palieka po savęs tokius turtingus savo darbo vaisius, kaip Anzelmas Matutis ir Martynas Vainilaitis. Skaitykite, kurkite patys, mylėkit Tėvynę, gamtą, žmogų.

Popietę parengė bibliotekininkės R.Antuchevič ir R.Abromaitienė