Rugsėjo 18 d. mes, Panočių pagrindinės mokyklos šeštokai ir aštuntokai, lydimi mokytojų I.Malmygienės ir A.Smelevičienės, aplankėme Dainavos krašto dainiaus V.Krėvės – Mickevičiaus gimtinę Subartonis. Pagerbėme rašytojo atminimą kaimo kapinaitėse, name – muziejuje klausėmės pasakojimo apie Vincuko vaikystę ir kelią į didžiąją literatūrą.

Apsilankėme ir greta esančiame Lietuvos totorių muziejuje, kur susipažinome su tos tautos kultūra, gyvenimo būdu, musulmonų tikėjimu. Smagiai ir įdomiai dirbome juodosios keramikos meistro P.Pretkelio dirbtuvėse Zakavolių kaime, aiškinomės senojo keramikos amato paslaptis. Edukacinę – pažintinę išvyką baigėme Merkinės apžvalgos bokšto lankymu, grožėjomės nuostabia Dzūkijos gamta. Nuostabi rudens diena buvo pilna puikiausių įspūdžių.