,,Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“ tęsiasi

Lietuvos meno kūrėjų asociacijos vykdomas projektas ,,Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“(AKIM) tęsiamas. Vasario 7 d. mokykloje lankėsi vertėja Vilija Gerulaitienė. Ši vertėja verčia knygas iš vokiečių kalbos į lietuvių ir iš lietuvių į vokiečių kalbą. Vertėja labai šiltai bendravo su mokiniais, papasakojo apie savo profesiją, apie vertimo reikalingumą. „Be vertėjų pasaulinė literatūra būtų tik tuščia sąvoka. Tai, ką mąsto ir jaučia kitos tautos, sužinome iš nacionalinių literatūrų, kurios tampa mums prieinamos tik vertėjų kalbos meno ir gebėjimo interpretuoti dėka. Nuo Goethe’s laikų Vokietija laikoma klasikine vertėjų šalimi. Toji tradicija tebegyvuoja, juk kas antra grožinės literatūros knyga– verstinė. Taip į savo kultūrinę aplinką ne vien įtraukiame pasaulinę patirtį. Verstinė literatūra yra ir reikšmingas ekonominis veiksnys. Skaitoma literatūra formuoja mūsų kalbos jausmą, todėl vertėjai daro didžiulę įtaką savo gimtajai kalbai. Kuo sodresnė verstinių knygų kalba ir raiškesnis jų stilius, taigi kuo aukštesnė vertimo kultūra, tuo turtingesnė ir gyvesnė vokiečių kalba.“

View the embedded image gallery online at:

Projektas ,,Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“(AKIM)

Lietuvos meno kūrėjų asociacija vykdo ,,Aukštosios kultūros impulsai mokykloms“(AKIM) projektą Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklose. Projekto tikslas- mokyklų bendruomenių atskirties nuo kultūros proceso mažinimas.

Tikslingas ir nuoseklus kultūros ir jos kūrėjų atėjimas į Lietuvos mokyklas atvers platesnį kultūros suvokimą, kels mokinių kultūrinį ir pilietinį sąmoningumą ir skatins pačius įsijungti į kultūros procesą. Projektas skirtas bendrojo lavinimo mokyklų 8-12 klasių mokiniams.Jame dalyvauja 600 mokyklų visose Lietuvos savivaldybėse. Projekte dalyvauja 240 menininkų iš 11 meno sričių: architektai, muzikai, rašytojai, kompozitoriai, dailininkai, tautodailininkai, fotomenininkai, literatūros vertėjai, teatralai, žurnalistai.

Mūsų mokykla taip pat dalyvauja šiame projekte.2014m. sausio mėnesį mokykloje meninės kūrybos pamoką vedė dailininkė Silvija Drebickaitė. Iki   birželio mėn. kūrybinius užsiėmimus ves architektas Gintaras Čaikauskas, rašytoja Birutė Jonuškaitė, vertėja Vilija Gerulaitienė, tautodailininkas Vytautas Tumėnas, žurnalistas Dainius Radzevičius.

View the embedded image gallery online at: