Socialinis  pedagogas

Socialinis pedagogas mokykloje yra pagalbos teikėjas vaikams, paaugliams, jų šeimoms, ginantis jų teises bei primenantis pareigas, padedantis vaikui rasti savo vietą sociume. Socialinio pedagogo veiklos objektas yra pedagogiškai apleisti, patyrę socialinę atskirtį, turintys specialiųjų poreikių ugdytiniai – labiausiai pažeidžiama bendruomenės dalis, kuriai reikia supratimo ir pagalbos integruojantis į mokyklos, visuomenės gyvenimą.

Socialinio pedagogo paskirtis - būti vaiko advokatu visose vaikui kritinėse situacijose:
  • Išklausyti vaiko problemas,
  • stengtis palaikyti vaiką ar jo globėjus,
  • būti tarpininku tarp vaiko ir kitų institucijų.
 Socialinė pedagogė padeda vaikui:
  • tapti visateisiu visuomenės nariu;
  • pritapti prie įvairių gyvenimo sąlygų;
  • pataria, kaip išmokti pasipriešinti smurtui, patyčioms, prievartai mokykloje ar šeimoje;
  • skatina gerai žinoti savo pareigas ir teises, gerbti šalies įstatymus ir laikytis jų;
  • skatina aktyviai visuomeninei veiklai mokykloje ir už jos ribų;
  • skatina aktyviai įsitraukti į socialinį, kultūrinį, sportinį gyvenimą;
  • informuoja apie drausminamųjų priemonių taikymą neatliekant pareigų ir nesilaikant elgesio taisyklių

Veiklos kryptys:
  • Individualus ir grupinis socialinės pagalbos teikimas, prevencinis darbas.
  • Konsultacijos mokytojams atskirų mokinių, jų grupių (klasių), bendruomenės įtakos mokyklai ir kitais klausimais.
  • Delinkventiško elgesio vaikų, bei jų netinkamo elgesio priežasčių išaiškinimas, elgesio korekcija.
  • Vaiko konfliktų su bendramoksliais, šeimos nariais, pedagogais analizė ir sprendimas.
  • Šeimų, turinčių socialinių problemų, konsultavimas.
  • Socialinis darbas su tais mokiniais, kurių ugdymas ir elgesio raida yra ribojama socialinių ar emocinių priežasčių, šeimyninių aplinkybių ar problemų.
  • Bendradarbiavimas su valstybinėmis institucijomis bei nevyriausybinėmis organizacijomis.

Pagrindiniai socialinio pedagogo darbo metodai:

• individualus darbas;
  • darbas su grupe;
  • socialiniai tyrimai, juos galima taikyti dirbant su mokiniu, jo šeima.
Varėnos r. Panočių pagrindinės mokyklos
Socialinė pedagogė