Lietuvos nacionalinis kultūros centras  kas dvejus  metus organizuoja Lietuvos vaikų ir moksleivių - ramlietuvių liaudies kūrybos atlikėjų - konkursą ,,Tramtatulis“. Šiais metais vasario 9 d. Varėnos kultūros centre vyko rajoninis  atrankos turas, kuriame dalyvavo ir mūsų mokyklos 6 klasės mokinė Andrėja Kosmanaitė .

Mergaitė pasekė pasaką „Oi oi primušė‘‘  ir padavimą apie Vosgėlių piliakalnį. Dzūkiška tarmė,  išraiškinga kalba, sceninė kultūra padėjo mergaitei patekti į sekantį konkurso etapą ir suteikė galimybę dalyvauti dzūkų regiono atrankos ture, kuris vyko kovo 24 d. Veisiejų kultūros centre.

Andrėjai pasiruošti konkursui padėjo mokytoja Valentina Šlavenec. Taip pat mergaitę padrąsino ir jos motina.